• Products
  Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.
   • Blog
    Kriterlerinize uyan blog yazısı bulunamadı.

   İade ve Değişim

   Ürün Değişim İşlemleri

   Satın almış olduğunuz ürün/ürünler ile ilgili değişim talebinizi, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde yapabilirsiniz. Satın almış olduğunuz ürün/ürünlerde değişim işlemini yapabilmeniz için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

   Tarafınıza gönderilen faturanın alt kısmında bulunan Değişim/İade talep bölümü (Değişim yapmak istediğiniz ürünün renk, beden ve numara bilgileri belirtmeniz ve imzalı olması kaydıyla) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

   Ürün, teslim alındığı zamanki hali ile orijinal ambalajında ve de orijinal faturası ile birlikte gönderime hazır olmalıdır. (Ürün paketlerinin üzerinde, koli bandı veya herhangi bir yazı yazarak deforme olmamalıdır. Bu şekilde gönderilecek kargolar kabul edilmeyecektir.)

   Değişim için stoklarımızdaki son durumunu öğrenmek ve doğruluğunu teyit etmek için www.bayserif.com/iletisim/ bilgi alabilir veya 0850 840 3000 nolu hattımızdan müşteri hizmetlerimize 09:30 ile 17:30 arası ulaşabilirsiniz.

   Göndermiş olduğunuz ürünlerin fatura arkasında herhangi bir talep belirtilmemesi durumunda veya yukarıda belirtildiği gibi ürünün stok karşılığı olmayan siparişler maksimum 1-5 iş günü içerisinde müşteri hizmetlerimiz tarafından aranarak veya sms atılarak bilgilendiriliyor olacaksınız.


   Yukarıda belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra ürününüzün değişimini ÜCRETSİZ KARGO avantajı ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

    

   Adres : Meriç Mah. 5745/3 Sk. No:3/2 No:3 BORNOVA/İZMİR 0850 840 3000

    

   Ürün İade İşlemleri

   Tüketici Kanunun Cayma Hakkı maddesi gereğince 14 iş günü içerisinde, satın almış olduğunuz ürün/ürünleri aşağıdaki aşamaları tamamladıktan sonra İADE işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Tarafınıza gönderilen faturanın alt kısmında bulunan Değişim/İade talep bölümü (İade sebebi belirterek ve imzalı olması kaydıyla) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

   Ürünlerin etiketleri ve de bilgilendirme yapışkanları çıkarılmamış olmalı ve ürüne zarar verilmeden denenmiş olmalıdır.

   Ürünlerin, bütün aksesuarları ve ambalaj malzemeleri de dâhil olmak üzere eksiksiz bir şekilde, hiç bir açıdan zarar görmemiş, kullanılmamış ve de yeniden satılabilecek durumda olmaları gerekmektedir.

   Ürün, teslim alındığı zamanki hali ile orijinal ambalajında ve de orijinal faturası ile birlikte gönderime hazır olmalıdır. (Ürün paketlerinin üzerinde, koli bandı veya herhangi bir yazı yazarak deforme olmamalıdır. Bu şekilde gönderilecek kargolar kabul edilmeyecektir.)

    

   Hangi Ürün/Ürünler İade & Değişim Kapsamına Girmez?

   Hijyenik nedenlerden dolayı kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç çamaşırı ürünleri, çorap gibi ürünlerin iade ve değişim işlemleri yapılamamaktadır.

   Gönderimlerinizi, SÜRAT KARGO ile göndermeniz gerekmektedir. Bu kargo dışında tarafımıza gönderilecek ürünler kabul edilmeyecektir.

   Yukarıda belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra ürününüzün İadesini ÜCRETSİZ KARGO avantajı ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

    

   Tekrar Kargo Nasıl Talep Edebilirim?

   Sipariş etmiş olduğunuz ürünler ile alakalı teslim alamadığınız kapıda ödemeli siparişler herhangi bir ödeme bulunmadığı için otomatik olarak sistem üzerinde iptal edilir.

   Kredi kartı - Banka Havalesi veya Metropol siparişleri için teslim alamadığınız kargolar için ürün tekrar bizlere ulaştığında tekrar kargo talep edebilirsiniz.

    

   İade & Değişim Süreci Nasıl Başlatılır?

   İade & değişim yapmak istediğiniz ürünlerin yer aldığı siparişi, hesabım > siparişlerim bölümünden bulduktan sonra  butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen form aracılığıyla istediğiniz ürünü iade & değişim olarak gönderebilirsiniz. Eğer "İade Talebi Oluştur" butonunu siparişlerim bölümünde göremiyorsanız, iade & değişim süreci sona ermiş demektir. Bir siparişte bir defa iade&değişim yapılmaktadır.

   İnternet Sitesinden İade & Değişim Talebi Oluşturdum, Şimdi Ne Yapmam Gerekiyor?

   En yakın Sürat Kargo ya da, Yurtiçi Kargo şubelerine gidip, ürünleri bayserif.com'a karşı ödemeli olarak göndermek istediğinizi söylemelisiniz.

   Resmi Firma Adı ve Adresi Nedir?

   Firma Adı: BAY ŞERİF

   Adres: MERİÇ MAH. 5745/3 SK. NO:3 BORNOVA/İZMİR

    

   Ürünlerimi Başka Kargo Firmaları İle Gönderebilir miyim?

   Sürat Kargo haricinde  diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin kargo ücreti göndericiye aittir. Diğer kargo firmaları ile karşı ödemeli gönderilen ürünler firmamız tarafından teslim alınmayacaktır.

    

   Ürünleri Sürat  Kargo  İle Gönderdim Şimdi Ne Olacak?

   İade & Değişim işlemlerinin başlatılabilmesi için, öncelikle göndermiş olduğunuz ürünlerin bizlere ulaşması gerekmektedir. Ürünler bizlere ulaşıp, iade & değişim talebi onaylandıktan sonra hesabınıza, ürünlerin toplam tutarı "Değişim Puanı" olarak tanımlanır. Bu tutar tanımlandıktan sonra  yeni bir sipariş oluşturularak değişim puanınızı kullanabilirsiniz. Para iadesi istemişseniz gönderdiğiniz IBAN numarasına para iadesi yapılacaktır. Tüm bu süreçleri iade taleplerim bölümünden takip edebilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme ve kargo bedelleri gibi ürün dışı tutar iadeleri yapılmamaktadır.

   Kapıda Ödeme İle Verilen Siparişlerinin Para İadesi Nasıl Yapılır?

   İade talebi oluştururken, vermiş olduğunuz IBAN numarasına tanımlı olan kartınıza 15 iş gün içinde iade işlemi gerçekleştirilir. Vermiş olduğunuz bilgiler yanlış ise para banka tarafından bayserif.com’a iade edilir ve bu gecikmeden bayserif.com sorumlu değildir, daha sonra doğru bilgileri tarafımıza bildirdiği sürece aynı işlem tekrar yapılır. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda yada banka kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve bayserif.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

   Kredi Kartı İle Verilen Siparişlerinin Para İadesi Nasıl Yapılır?

   Siparişinizi oluştururken kullanmış olduğunuz kredi kartı yada banka kartına iade yapılır. Eğer iade esnasında sistemsel bir sorun yaşanırsa; iade talebi oluştururken, vermiş olduğunuz IBAN numarasına tanımlı olan kartınıza 15 iş  günü içinde iade işlemi gerçekleştirilir. Vermiş olduğunuz bilgiler yanlış ise para banka tarafından bayserif.com’a iade edilir ve bu gecikmeden bayserif.com sorumlu değildir, daha sonra doğru bilgileri tarafımıza bildirdiği sürece aynı işlem tekrar yapılır. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda yada banka kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve bayserif.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

    

   İade Edilen Ürünün/Ürünlerin Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

   Ürünler bize ulaştıktan sonra, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra bayserif.com tarafından kredi kartınıza yada vermiş olduğunuz banka kartına 15 iş gün içinde iade işlemi gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda yada banka kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve bayserif.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

    

   Taksitli Alışverişlerde Tutar İadesi Neden Taksitli Yapılır?

   Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak yapılmaktadır.

    

    

    

   Saygılarımızla,
   bayserif.com Ekibi.

   back to top
   Filtreler